Dnia 13.06.2024 r. o godz. 13:00 na Kampusie Młociny UKSW rozpoczynamy obchody jubileuszu 70-lecia historii sztuki na naszej uczelni. W 1954 r. powstała Katedra Historii Sztuki Kościelnej na ówczesnej Akademii Teologii Katolickiej. Nauczanie historii sztuki na naszej uczelni jest więc ściśle związane z jej dziejami.

W 1986 roku na ówczesnym Wydziale Kościelnych Nauk Historycznych i Społecznych działały już Katedry: Historii Sztuki Średniowiecznej, Historii Sztuki Nowożytnej oraz Historii Sztuki Współczesnej. W 2002 roku decyzją senatu uczelni został powołany do życia Instytut Historii Sztuki, który wszedł w skład istniejącego wówczas Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych, od 2019 roku Wydziału Nauk Historycznych UKSW w Warszawie

Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody, podczas których przybliżymy najważniejsze badaczki i najważniejszych badaczy związanych z naszym kierunkiem i Instytutem. Opowiemy jak wyglądało życie akademickie i studenckie naszych obecnych absolwentek i absolwentów. Będzie to wspaniała okazja do wspólnych rozmów dotyczących przeszłości, teraźniejszości oraz planów na przyszłość naszego Instytutu na UKSW. Jubileusz jest objęty patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Rektora UKSW, ks. prof. Ryszarda Czekalskiego.

Jubileusz 70-lecia historii sztuki ATK/UKSW
13 czerwca 2024 r., godz. 13.00, Kampus Młociny
ul. Wóycickiego 1/3, Warszawa

Program:

– godz.  13.00 – msza święta, kościół rektorski pw. św. Józefa (pomiędzy bud. 23 a 21)

– godz. 14.00 – O historii sztuki i Instytucie Historii Sztuki UKSW, bud. 23, sala 201

– godz. 16.30 – Spotkanie koleżeńskie, bud. 23, sala 201