Z radością informujemy, iż honorowy patronat nad obchodami pięćdziesięciolecia studiów nad wczesnym chrześcijaństwem w Akademii Teologii Katolickiej/Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie objęli Jego Eminencja ks. kard. Kazimierz Nycz, Wielki Kanclerz UKSW, Jego Magnificencja ks. prof. Ryszard Czekalski, Rektor UKSW oraz Jego Ekscelencja Michał Murkociński, ambasador RP w Sudanie.

Obchody Jubileuszu zaplanowano w dniu 27 kwietnia br., w kampusie przy ul. Wóycickiego 3. W  ramach obchodów przewidziano konferencję przypominająca początki i rozwój studiów wczesnochrześcijańskich na ATK, pokaz filmu i zdjęć archiwalnych oraz wspomnienia absolwentów.  Wydarzenie to będzie okazją do integracji środowiska uniwersyteckiego a zarazem uwypuklenia roli jaką w badaniach polskich i zagranicznych nad wczesnym chrześcijaństwem odegrała ATK/UKSW.

Na zdjęciu: kard. Kazimierz Nycz, dr Magdalena Łaptaś i dr Przemysław Nowogórski podczas spotkania w Kurii Metropolitalnej w dniu 18 stycznia 2023 r. W spotkaniu uczestniczył także absolwent ATK ─ Marek Steinborn, który jest autorem zdjęcia.