Zapraszamy na promocję książki pracownika naszego Instytutu, dr. Aleksandra Stankiewicza, pt. “Architekt Krzysztof Bonadura starszy i cech muratorów w Poznaniu”. Publikację wydano na łamach wydawnictwa Towarzystwo Naukowe “Societas Vistulana” dzięki dofinansowaniu MEiN oraz Fundacji Trzy Trąby.

Monografia jest oparta o treść doktoratu, obronionego na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W kontekście europejskiej sztuki zostały w niej omówione m. in. działalność Bonadury oraz architektura wieku XVII na terenie Wielkopolski.

Spotkanie będzie miało miejsce 24 maja 2023 r. o godz. 17.00 w Poznaniu, w Galerii U Jezuitów, która wraz z Oddziałem Poznańskim Stowarzyszenia Historyków Sztuki jest organizatorem wydarzenia.